piowal_g@gazeta.pl

Kategorie: Wszystkie | sms
RSS
środa, 15 stycznia 2014
Dywagacje

Nie ma co ukrywać, że już jakiś czas temu zagubił mi się gdzieś sens dalszego pisania tego bloga. Wracałem tu co jakiś czas zastanawiając się, czy jest coś, o czym mógłbym pisać jako jego kontynuacja. Czy pisać tu czy też odciąć się i zacząć od nowa. 

12:51, piowal_g
Link Komentarze (9) »
wtorek, 17 września 2013
Muzyczne inspiracje

Pojawiło się ostatnio kilka piosenek, które szczególnie wpadły mi do głowy i mocno przypadły do gustu. Oto jedna z nich. 

15:39, piowal_g
Link Komentarze (3) »
wtorek, 27 sierpnia 2013
Kumulacja

To trzeba mieć pecha. Człowiek jeździ przez kilka lat bez żadnego mandatu a tu bęc - kumulacja. W ciągu dwóch dni 300 pln i w sumie 14 punktów. 

Uwielbiam takie kumulacje od losu. 

11:01, piowal_g
Link Komentarze (1) »
środa, 22 maja 2013
Uzależnienie

To jak uzależnienie. Mimo zmęczenia fizycznego i niezliczonej ilości godzin snu do nadrobienia mało co mnie tak psychicznie regeneruje. Dlatego jak tylko błędnik przyzwyczai się ponownie do tego że grunt pod nogami nie kiwa się na wszystkie strony zaczynam ponownie tęsknić za widokiem wypełnionych wiatrem żagli.

12:31, piowal_g
Link Komentarze (7) »
wtorek, 14 maja 2013
Dzień jak dziś

Lubię takie dni jak dziś. Powietrze stojące w korytarzach biura z rzadka jedynie mącone jest przez ospale przemieszczające się ludzkie ciała. Spokój sytuacji pozwala odciąć się od wszystkiego miękkim plastikiem słuchawek. Poza muzyką nie słyszę nic, nawet dźwięku klawiszy w które uderzają moje palce. 

11:29, piowal_g
Link Komentarze (4) »
wtorek, 29 stycznia 2013
prawie 7

Już prawie 7 miesięcy odkąd nasz syn pojawił się na tym świecie. Czas biegnie szybko.

Dla nas wciąż jest malutkim dzieckiem, dopiero porównanie go z noworodkiem pokazało mi, jak bardzo już urósł. 

Ale wciąż tak samo niesamowicie się uśmiecha.

14:28, piowal_g
Link Komentarze (4) »
piątek, 28 grudnia 2012
Świąteczne życzenia

Co roku w okolicach świąt wysyłałem życzenia do kilku osób które w jakiś sposób były dla mnie najważniejsze. W tym roku postanowiłem zrobić inaczej i nie wysyłać a jedynie poczekać, kto wyśle do mnie.

Wynik był zgodny z przewidywaniem. 

13:58, piowal_g
Link Komentarze (6) »
sobota, 15 grudnia 2012
Atlas chmur

Wiem że dla wielu ludzi takie filmy są naiwne. Że to obraz który kolejny raz pokazuje prawdy już tak wielokrotnie sfilmowane i opisane, że stają ich oczywistość razi naiwnością. Ale wierzę też, że za każdym razem gdy jesteśmy nimi otaczani zostaje w nas ich trochę więcej, stajemy się trochę lepsi i bardziej ich świadomi.

 

22:02, piowal_g
Link Komentarze (2) »
środa, 05 grudnia 2012
Chce mi się

Chce mi się na morze. I to strasznie. Te pół roku które minęły od czasu gdy ostatnio trzymałem ster w rękach i patrzyłem jak wiatr wypełnia żagiel staje się strasznie długie. Każdego dnia myślę o tym żeby tam wrócić i poczuć to znowu

12:35, piowal_g
Link Komentarze (3) »
wtorek, 13 listopada 2012
4 miesiące

Jakoś tak ostatnie notki tyczą się czasookresów. Podsumowania jakbym się gdzieś wybierał. A nic takiego miejsca nie ma, przynajmniej nic o tym nie wiem.

Ale do rzeczy. Jakiś czas temu minęły 4 miesiące odkąd nasz syn pojawił się na świecie. Pamiętam jak wszyscy mówili że zmieni to moje życie diametralnie. Cóż, w zasadzie mieli rację. Mieli rację z tym że noce będą mniej przespane, że mniej będzie czasu dla siebie. Ale każdy dzień niesie nowe radości gdy patrzę jak rośnie, jak się rozwija, jak zmienia się z miniaturowego człowieczka który tylko śpi i je w człowieka którego kontakt ze światem w każdej chwili jest coraz większy. 

Nic tak nie poprawia nastroju jak jego radość gdy widzi ojca wracającego z pracy albo witającego go po przebudzeniu. To naprawdę potrafi wiele zrekompensować. 

11:26, piowal_g
Link Komentarze (3) »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 32